Únor 2016

03.03.2016 | zpět

V únoru jsem cvičně zkusil vynechat tradiční připomínání blížícího se termínu uzávěrky, abych vyzkoušel nakolik je smysluplné. Zdá se, že někteří soutěžící připomenutí postrádali a dvacátý den v měsíci je zaskočil nepřipravené. Na druhou stranu se objevili i noví soutěžící, takže celkový počet kreseb se nevzdálil dlouhodobě dosahované jedné kopě. Přesněji 59. Z toho dva příspěvky nebyly zařazeny.  Jeden z příspěvků nebyl přijat, protože odesílatel neuvedl jméno a druhý už byl mimo rozsah soutěže, protože se jednalo pouze o popisky ve fotografii.

Do druhého kola bylo nominováno 14 kreseb. Mezi všudypřítomné téma uprchlíků se na stupních vítězů vklínily také polské skleníky s rajčaty. Vyjádřeno jmény autorů to znamená, že na prvním i druhém místě je Marek Simon. Na třetím Radek Steska.

Když už jsou ty body pěkně v excelovské tabulce, můžeme vyhodnotit i alternativní ceny, i když často skončíme se stejným výsledkem. Nejvíce porotců hlasovalo pro Marka Simona. Kdyby se počítaly pouze hlasy kreslících porotců, zvítězil by Radek Steska, i když jen o chlup před Markem, a Radkovi patří i cena za nejlepší vtip beze slov. Nejvíce nominací do druhého kola získal Vhrsti

Komentář administrátora

V únoru se mezi soutěžícími objevila tři dosud nevídaná jména. Karel Krten, Jan Konečný a Lubor Drgáč, co že fajn. Pobavil mě Farkasův kněz táborník, Pirklova slečna se zajištěným předmětem doličným,  Taussigův selfie souboj, Líbalovi protestanti i starostlivá manželka. František Kratochvíl, u kterého obvykle vídám kontroverznější vtipy, tentokrát poslal hezkou celnickou sérii. Sice mě na obrázku s Rousseauem trochu matou zeměpisné atributy, ale nominaci alespoň do druhého kola by si zasloužil. Cenu administrátora soutěže bych tentokrát udělil Radkovi Steskovi. Jsem rád, že se do soutěže vrátil a těším se na jeho další kresby.

Všechny příspěvky si můžete prohlédnout zde.

©1990-2024 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design