Vtip měsíce 2015 finále

01.12.2015 | zpět

Česká unie karikaturistů (ČUK) uspořádala již druhý ročník soutěže Vtip měsíce spojený s vyhlášením nejlepších českých kreslířů za uplynulý rok. Souboj trval jedenáct měsíců, zúčastnilo se ho přes šedesát autorů, kteří do soutěže poslali přes 600 kreseb.

Vítězem, a držitelem titulu Autor roku 2015, se stal Marek Simon. Na druhém místě se umístil Miloslav Martenek a trojici nejlepších uzavírá Jiří Pirkl.

Výsledky soutěže byly vyhlášeny na valné hromadě ČUK 28. listopadu v Malostranské Besedě v Praze, kde proběhlo také slavnostní předání cen.

Soutěž je otevřená pro všechny kreslíře z ČR a je jediným oficiálním a dlouhodobým žebříčkem české karikatury. Kresby v jednotlivých kolech hodnotí porota složená ze zástupců médií, novinářů, galeristů, vydavatelů a osobnostní kresleného humoru. Téma je volné a často odráží aktuální události. V letošních příspěvcích to byla nejčastěji krize v Řecku, následovaná problémy EU, konfliktem na Ukrajině, následně vše zastínilo téma uprchlíků. Najdou se v ní ovšem i méně závažná a zábavnější témata.

 

Celkové pořadí deseti nejúspěsnějších kreslířů v soutěži Vtip měsíce je následující:

1. Marek Simon

2. Miloslav Martenek

3. Jiří Pirkl

4. Vhrsti

5. Vladimír Líbal

6. Jiří Hiršl

7. Kvanka Mihalko

8. Radek Steska

9. Římovský Zdeněk

10. Miroslav Fojtík

 

©1990-2024 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design