Vtip roku 2014

01.01.2015 | zpět

Vtip roku a pořadí nejúspěšnějších autorů

Stanovovat pořadí úspěšnosti jednotlivých autorů lze několika způsoby, z nichž jsme vybrali ten nejobjektivnější. Prostý součet bodů nasbíraných v průběhu roku, který nejlépe zohledňuje proporčnost pořadí. Často se stávalo, že rozdíl mezi jednotlivými místy v daném měsíci činil jediný bod a to by výsledky při jiné metodě sčítání zbytečně zkreslovalo.

Proto není překvapením, že na prvních příčkách figurují i autoři, kteří sice v jednotlivých kolech nezvítězili, ale dlouhodobě podávali dobré výkony. Všem autorům, kteří se vešli do TOP10 jménem předsednictva ČUK gratuluji a věřím, že se stejně usilovně vrhnete do soutěžení v příštím roce.   

 

Nejúspěšnější autoři za rok 2014

 

1. Jiří Srna

2. Vladimír Líbal

3. Václav Linek

4. Pavel Rychtařík

5. Vhrsti

6. Miroslav Barták

7. Pavel Taussig

8. Marek Simon

9. Jiří Hiršl

10. Radek Steska

 

Vtip roku

Z vítězů jednotlivých kol jsme vybrali nejlepší kresbu, i když je to vždy ošemetná záležitost, protože co porotce, to jiný názor. Poměrně jasně nám vykrystalizovaly tři kresby, které získaly v hodnocení slušný bodový náskok. Ovšem mezi těmito třemi bylo pořadí téměř vyrovnané.

O druhé a třetí místo se tak dělí  prácechtiví uchazeči Václava Linka a paragrafové eskapády Miroslava Bartáka. Vítěznou kresbou, respektive koláží, je výjev Pavla Taussiga, který ani po půl roce neztratil na své aktuálnosti. 

Marek Simon 


©1990-2024 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design