Říjen 2014

31.10.2014 | zpět

Jakoby si porota soutěže o nejlepší kreslený vtip měsíce řekla, že těch vážných politických témat bylo dost a ocenila dvě sympatické legrácky. Porotci z řad pořádající České unie karikaturistů a tří posledních vítězů soutěže se však rozhodně na ničem takovém dohodnout nemohli. Hlasování probíhá tajně e-mailem, takže nikdo z porotců neví, jak volí ostatní. Výsledky říjnového kola jsou však velmi překvapivé nejenom volbou tématu.

Vůbec poprvé došlo k rovnosti bodů na prvním místě. Vítězové jsou tedy dva. A druhé velké překvapení: ani jeden z nich není členem České unie karikaturistů, jediného sdružení, které v České republice zastřešuje tvůrce kresleného humoru. Už jednou se to letos stalo, když dubnové kolo vyhrál Pavel Rychtařík. Ten jen o několik měsíců později do ČUK vstoupil. Třeba se podobný scénář bude opakovat i s vítězi kola říjnového. Jejich jména jsou Jaroslav Cimprich a Tomáš Gayer.

Soutěž Vtip měsíce obeslalo 25 karikaturistů 65 svými pracemi. Vzácná vyrovnanost je znát i z dalšího umístění. I o třetí místo se totiž dělí dva vtipy – od Radka Stesky a Vladimíra Líbala. Jen o bod za nimi se umístila kresba pastelem Jiřího Srny a dvě černobílé kresby od Vhrstiho.

Všechny vtipy přihlášené do soutěže najdete ve zvláštní galerii. Nejlepší práce si můžete prohlédnout přímo zde.


©1990-2024 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design