výstava - Libor Giebel

26.06.2023 | zpět

V sobotu 1.7. v 15 hodin se uskuteční vernisáž v Ratajích nad Sázavou, v klubu "Čtrnáctka". Tentokrát se vám představí Libor Giebel. Více informací naleznete na přiloženém plakátu. Všichni jste srdečně zváni !

-------------------------------

No, co vám budu povídat,

 

prostřednictvím amerického vynálezu, kterému se před asi pěti desetiletími začalo říkat Internet, jsme 3. června vstoupili na bojující Ukrajinu. Konkrétně do Kyjeva, kde jsme u notebooku našli Oleksije Kustovského, vystudovaného botanika, dnes kreslíře humoru. Jeho, troufám si říci „nadkozák“, je hlavním mottem téměř všech jeho mistrně zpracovaných obrázků boje proti ruskému agresorovi. Druhou postavičkou jeho kreseb je jistý Vladimír Vladimírovič, v některých kruzích zvaný Dobby. Ano, ten Dobby z Harryho Pottera. Faktem je to, že všude na obrázcích Olexije ukrajinský kozák vítězí.

Tedy pod vlajkou Ukrajiny, která visí od ruské invaze do svobodného a suverénního státu na žerdi Klubu Čtrnáctka v Ratajích nad Sázavou, proběhla vernisáž výstavy Olexije Kustovského, řečeného Kusto.

Výstavu za pár dní sundáme. Ale ukrajinská vlajka bude viset na Klubu do úplného vítězství nad ruskými lotry. Sláva Ukrajině!

 

Již tuto sobotu, 1. července, uvítáme v Ratajích dalšího skvělého kreslíře a karikaturistu Libora Giebla. Rodáka z Králíků v Orlických horách, v současnosti žijícího poblíž Hradce Králové. Vystudovaného inženýra. Kresbě se věnoval od malička, ale po dobu studií nechal všech legrací a učil, učil a učil se. Také z něj teď něco je. Ale na to, že se kreslenému humoru věnuje teprve 3 roky, se ihned zařadil mezi špičku českých i světových karikaturistů, a to propletením dvou nejdůležitějších větví kresleného humoru: úžasnými nápady a skvěle propracovanou kresbou, která si svým provedením nezadá se světoznámými mistry pera, tužky, štětce, či klávesnice počítače. Libora, údajně začátečníka, mi doporučil Roman Jurkas. Za což mu děkuji, neboť jsem poznal dalšího vynikajícího člověka – mistra kresby.

 

Přijďte posoudit, jestli jsem vám napsal pravdu. Fakt jsem za toto povídání od Libora nic nedostal. Napsal jsem to proto, že mám rád Velké lidi. Navíc s pevnou rukou a s geniálními nápady.

 

No, co vám budu povídat…

 

 

Ota Kmínek, červen 2023   


©1990-2024 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design