Ročník 2018

07.01.2019 | zpět

V roce 2018 dosáhla soutěž Vtip měsíce malého jubilea. Jednalo se o její pátý ročník. Nedá se ovšem říci, že by to byl ročník nejlepší. I když na horních příčkách najdeme to nejlepší z aktivních členů  ČUK a letošní vítěz si titul Autor roku opravdu zaslouží,  účast soutěžících byla letos nejnižší v historii. Soutěžilo jen něco přes třicet autorů, tedy asi polovina oproti ročníkům z let 2015, 2016. Také to odpovídá zhruba polovině členů ČUK a to soutěží i nečlenové, takže skutečný podíl autorů z řad unie je ještě nižší. 

Ani pořadí na horních příčkách není nijak překvapivé. Loni se vítězný peloton skládal ze jmen Rychtařík, Simon, Steska, Prchal , Martenek, Hiršl, Taussig. Letos Prchal, Simon, Martenek, Steska, Hiršl, Taussig. Nebýt toho, že si Josef Prchal odskočil na první místo a Pavel Rychtařík nesoutěžil, bylo by pořadí víceméně stejné.

To by bylo trochu sarkastické shrnutí z mého pohledu. Alternativní pohled, který sdílí většina předsednictva i přítomných členů na valné hromadě je následující. Soutěž stabilně běží, kdo chce soutěží, ti co soutěží soutěží rádi, každý rok se objevují noví autoři a účast zhruba odpovídá ostatním aktivitám unie. Soutěžící může těšit, že se nám podařilo uspořádat i výstavu Vtipu měsíce v Malostranské Bese

Proto mám pro vás dobrou zprávu, Vtip měsíce bude pokračovat i v roce 2019. Ostatně, ani jsme neuvažovali o tom, že by tomu mělo být jinak. Pouze jsme zvažovali možné změny, ale ukázalo se, že současná podoba a pravidla vyhovují většině soutěžících, takže vše poběží jako doposud. Každý autor může poslat své tři kresby ve formátu jpg (png někdy na webu zlobí) pojmenované jménem a příjmením a číslem 1-3 vždy do 20. dne v měsíci na adresu vtipmesice@gmail.com.

Těšíme se na Vaše kresby. 

Marek Simon a vedení ČUK
 

TOP 20 nejlepších kreslířů Vtipu měsíce za rok 2018

 

1             Josef Prchal

2             Marek Simon

3             Miloslav Martenek

4             Radek Steska

5             Jiří Hiršl

6             Pavel Taussig

7             Roman Jurkas

8             Václav Veverka

9             Bořík Frýba

10          Jiří Srna

11          Jiří Pirkl

12          Jitka Holečková

13          Radek Fetters

14          Petr Dudek

15          Jaromír Gottvald

16          Zdeněk Římovský

17          Tomáš Pekárek

18          Omar

19          Jan Tomaschoff

20          Zdeněk Mareš

 

 


©1990-2023 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design