Srpen 2017

04.09.2017 | zpět

Zhodnocení srpnového kola padlo na mě, takže zde pár mých slov…I když se jednalo o letní měsíc, kdy se většina lidí (včetně karikaturistů) místo kreslení vtipů jistě zajímá spíše o to, kam by vyrazila na výlet nebo k vodě, sešlo se nám pěkných 44 nových vtipů, což je krásné číslo! V horních příčkách se objevila již zaslouženě známá jména, jako Martenek, Prchal, Steska, Rychtařík… Na prvním místě tentokrát máme hned tři vtipy se stejným počtem hlasů. Dvěma z nich jsem dokonce poslal svůj hlas. To mě potěšilo. Znamená to, že se zřejmě přibližuji ke správnému vkusu, jaký mají mí ostřílení kolegové v ČUK. A nebo je to možná tím, že hlasovalo jen 12 lidí.

Ať je to čímkoliv, určitě bude fajn, když co nejvíce členů z ČUK bude každý měsíc v této soutěži hlasovat a bude se tak podílet na co nejobjektivnějším a nejlepším hlasování. Kromě toho bych byl také rád, kdyby vás také mnohem více posílalo vtipy. S tím, že je 44 krásné číslo, jsem tak trochu kecal. Je to vlastně docela málo (i když bylo léto). Navíc každý správný karikaturista jistě vtipy vymýšlí nonstop, že? Chápu, že pokud nemáte nikde závazek týkající se kreslení aktuálních vtipů, není tato soutěž úplně tou největší motivací. Vlastně i já jsem to už také tak nějak vzdal. Ale neberte si ze mě příklad a ukažte, že jste lepší než já! Navíc, když si prohlédnete nejvýše postavené vtipy tohoto kola… vidíte tam nějaký vtip na aktuální dění? Správně, nevidíte, takže posílejte nové vtipy na jakékoliv téma a nemusíte řešit, co se zrovna děje.

Domnívám se, že jiná soutěž tohoto typu u nás neexistuje, a proto bychom ji měli podporovat, šířit a krmit těmi nejvtipnějšími kousky. Vždyť tuto soutěž organizuje samotná Česká unie karikaturistů! Zkusme Vtip měsíce dostat na tu úroveň, že se o něm budeme ještě více a více dočítat v médiích. (Například, že jistý pan Veselý byl nalezen mrtvý ve své kanceláři potom, co si při obědové pauze prohlížel na počítači nové vtipy ze soutěže Vtip měsíce, a jelikož velmi nezodpovědně přímo při tomto aktu pojídal ohřáté rizoto, co mu navařila manželka, ve spojení s nečekaně vyvolanými záchvaty smíchu se pro něj tato kombinace stala bohužel osudovou.) Takže přeji naší soutěži, ať dále jen roste a ať se šíří mezi veřejnost, jelikož není určena jen pro členy ČUK! A hlavně vtipy, ať jsou ještě vtipnější. (A ať při jejich prohlížení raději nejíte). 

Roman Kelbich 

Všechny soutěžní příspěvky měsíce srpna najdete zde. Kresby, které získaly dva hlasy a více jsou níže.

©1990-2023 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design