výstava - Jiří Winter Neprakta

28.04.2016 | zpět

Vážené dámy a páni, dovoluji si vás informovat  o zahájení výstavy v Lišově a samozřejmě vás též zvu na výlet do malebných Jižních Čech. Vernisáž se koná v pátek 6. 5. v podvečer a pokud se někdo z vás rozhodne na zahájení výstavy přijet, může se celý víkend těšit jihočeskými památkami a přírodou.

Výstavní prostor je také úžasný - muzeum sídlí v bývalém Schwarzenberském špitálu z roku 1676. Špitál byl určen nemocným a chudým poddaným schwarzenberského panství, kteří zde dostávali veškeré zaopatření a též oděv v rodových barvách Schwarzenbergů-  modré, bílé a žluté.Součástí špitálu byla i šatlava pro "příliš bujné a hašteřivé babky a dědky". Možná by se tímto nápadem některý ze současných penzionů pro seniory mohl inspirovat☺.

Lišovský špitál je jedinou zachovalou stavbou tohoto druhu v celých Jižních Čechách.

Kdo je zobrazen na pozvánce v příloze ? To je hádanka pro vás, já to bohužel nevím. Je to stárnoucí Casanova v Duchcově ? Nebo Johann Wolfganag von Goethe, dvořící se mladičké Ulrice von Levetzow ?

Roztomilé je, že  tuto dvojici Jiří nakreslil na plakát, vydaný k výročí vynálezu nadmíru užitečného - papírových pěněz. Jiří byl zkrátka nenapravitelný vtipálek .

Těším se na vás,

                          Daniela Pavlatová


©1990-2023 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design