výstava - Jiří Winter Neprakta

03.02.2015 | zpět

 Vážení přátelé a milí příznivci tvorby Jiřího Wintera,

ty z vás, kteří mají rádi zimní romantiku zvu na výlet do krkonošského Vrchlabí, kde bude ve středu 11.2. v 17.30 zahájena výstava díla Jiřího Wintera. Na minulých výstavách  jsme vám  Jiřího představili  jako karikaturistu, obdivovatele ženských půvabů, fotografa, antropologa, tvůrce animovaných filmů,  historika, přírodovědce, návrháře filmových a divadelních kostýmů a scénografa, návrháře dětských her a hraček ( například slavných a stále prodávaných houpacích koníků a kohoutů, na kterých se už houpalo několik generací malých evropských občanů) , protifašistického odbojáře a vězně v nacistickém pracovním táboře, vynikajícího orientalistu, labužníka a znalce rozličných světových kuchyní, sběratele a znalce starožitností a podivností všeho druhu a odborníka na všeliká mysteria . A to stále ještě nejsme u konce výčtu jeho aktivit a zájmů.

Na této výstavě vám představíme Jiřího Wintera neboli Nepraktu jako obdivovatele (nejen) krkonošské přírody a také jejího aktivního ochránce. Ekologie a ochrana zvířat byly další z mnoha aktivit tohoto renesančního člověka a výtvarníka. Jiří Winter byl mimo jiné dlouhá léta předsedou Pražského spolku ochránců zvířat (PSOZ) a Miloslav Švandrlík o něm  říkal ( a napsal ), že ochrana zvířat byla jediným důvodem, který tohoto zapřísáhlého odpůrce jakékoliv  organizované činnosti donutil  pravidelně chodit na schůze. Vernisáž výstavy bude opět s překvapením.                                                                                                                                                         Udělejte si výlet do hor, přijeďte se nadýchat čerstvého vzduchu a potěšit se další ukázkou rozmanitého díla Jiřího Wintera.

Součástí výstavy bude i expozice v augustiniánském klášteře. Pozvánka pro vás je v příloze tohoto mailu a  více informací o probíhajících a proběhlých výstavách je na stránkách neprakta.com a neprakta.info.

  Těšíme se na vás,

                                 Daniela Pavlatová a Martin Pavlata


©1990-2024 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design