výstava - Jiří Winter Neprakta

05.08.2014 | zpět

 Milí příznivci díla Jiřího Wintera a objevitelé neprozkoumaných končin výtvarného umění,

zveme vás srdečně na vernisáž výstavy, která se koná  tuto sobotu, 9. 8. ve 14:00 hodin, ve Strašicích, v Muzeu středních Brd.

Tato výstava navazuje na výstavu rokycanskou, která byla s názvem Mé vítězství nad zlem zahájena 3.5. tohoto roku. Máte znovu ojedinělou možnost seznámit se s tvorbou Jiřího Wintera z období válečného a poválečného, ve které se odráží jeho tehdejší prožitky. Odvlečení téměř celé rodiny do Terezína a později do Osvětimi, jeho protifašistický odboj, odsouzení, trest, osvobození i nové začátky a naděje. A jeho touha po kráse, po přátelsví a obyčejném lidské žití. A další komplikace a tragédie, následujíci na konci čtyřicátých a počátku padesátých let po letech válečných. Uvidíte, jakými  životními cestami došel Jiří ke svému humoru a laskavému optimismu a kudy se ubírala jeho tvorba výtvarná. Myslím,že budete velice překvapeni obojím.

Na vernisáži nám zahraje na djembe (africký buben) a českou koncovku (flétna) Zdeněk Heřt a na vše, co jste chtěli vědět o Jiřím Winterovi neboli Nepraktovi (a styděli jste se zeptat) vám odpovím já, Daniela Pavlatová.

 Těším se na vás, pozvánka pro vás je v příloze. Také ji najdete na stránkách www.neprakta.com, stejně jako starší pozvánku na výstavu v Rokycanech a všechny ostatní výstavy minulé i probíhající.


©1990-2024 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design