výstava - Neprakta, Dostálová

02.06.2014 | zpět

Milí přátelé a zejména přítelkyně Jiřího Wintera i jeho díla,
dovoluji si vás pozvat na výstavu Království žen a květin, uspořádanou k devadesátému výročí narození tohoto mimořádného člověka a umělce. Společně vystavíme i dílo jeho dlouholeté přítelkyně a Můzy, paní Aleny Dostálové. Jejich životy i tvorba  se v mnoha bodech dotýkaly a prolínaly a vzájemných podobností životních i uměleckých  je tolik, že stěží mohou být náhodné.
Jaký byl  vztah Jiřího Wintera,  nazývaného  Rembrandtem české karikatury, k  ženám ? To, co vyzařuje z jeho díla je jen matným odleskem reality. Jiří byl sluníčko, objímající svými hřejivými paprsky celý svět a že v tomto světě zaujímaly ženy přední místo,  je více než zřejmé. Z fotografie s jeho Jiřinkou vyzařuje vzájemná láska a harmonie  téměř hmatatelně.
Vernisáž výstavy společně se mnou zahájí Longin Wdowiak, syn Aleny Dostálové a také paní Jaruška Harantová, dlouholetá milá přítelkyně mého manžela Jiřího, která nám poví několik neodolatelných příběhů.
Natalie Kryžna  zazpívá s klavírním doprovodem šansony  Jacquese Brela a poté bude následovat ( možná nejedno !)  hudební překvapení.
A pokud je pro někoho toho duchovna už příliš, přijďte se podívat na  krásné akty, které jinde neuvidíte - a jednu olejomalbu dokonce pouze na vernisáži !! Více se dozvíte na www.gja.cz, neprakta.com a neprakta.info.

Těším se na vás a mám pro vás překvapení - fotografii nebesky půvabného  aktu od sochaře Karla  Wilferta, který nám po sobě zanechal Wilfertovu vilu, abychom se měli kde scházet. To,  že tento akt  byl součástí a ozdobou domova  mého manžela asi  nemusím dodávat. Protože VŠE JE JEDNOTA.

Více informací naleznete v přiložené pozvánce.

Těším se na vás, Daniela

 


©1990-2024 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design