výstava - Vlasta Mlejnková

21.05.2021 | zpět

V sobotu 29.5. Vás co nejdrdečněji zveme do Ratají nad Sázavou. V galerii "Chodba" proběhne od 15 hodin slavnostní dernisáž výstavy paní Vlasty Mlejnkové z Brna. Výstava má název "Tak nevím". Více informací naleznete v přiložené pozvánce.

 

Zdravím všechny naše příznivce, jak vidíte, pomalu nastává zlom v dění nejen v Čechách, ale na celém světě.
Vypadá to, že nejspíš jsou povoleny výstavy a podobné jiné radovánky, takže začínáme v Klubu Čtrnáctka v Ratajích nad Sázavou dlouho odkládanou výstavou paní Vlasty Mlejnkové z Brna. Je to nejdéle visící výstava v historii Klubu, je instalována již od začátku loňského října. Spousta lidí ji již v rámci nejrůznějších povolení a zákazů za sebou jdoucích vidělo, takže nám nezbývá, než ji zakončit slavnostní dernisáží v sobotu, 29. května ve 3 odpoledne. Paní Vlasta se na nás nejspíš nezlobí, přijede z moravské metropole a věřím, že předseda Strany mírného pokroku v mezích zákona pan doktor Vít Hrabánek bude tak laskav, a jako vždy nám výstavu zahájí. A pak již snad budou následovat další výstavy podle našeho původního plánu. Třeba 19.6. budeme vystavovat obrázky Pepy Prchala, žijícího ve Španělsku. V podstatě se mu nedivím, že odmítá přijet do Čech, nejspíš ví proč. Pokusíme se s ním spojit na dálku přes nějaký současný zázrak techniky, ale zastupovat ho zde bude jeho mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Pája Rychtařík, který má ve svém ambasádním autoparku místo černé limuzíny s ještě černějšími okny unikátního Velorexa, čili Hadráka.
 
Bohužel jsem musel letos zrušit dvě výstavy, a to Jirky Bernarda a Konstantina Kazancheva. Jsou přesunuty na rok 2022.
 
Takže nám prosím zachovejte přízeň a stavte se 29.5. ve 3 odpoledne v Klubu Čtrnáctka v Ratajích nad Sázavou!
 
Pivovárek jsem zavřel, koncerty v mé dramaturgii a produkci mé rodiny a našich kamarádů pokračovat nebudou, ale čekám, že se toho ujme někdo další stejně, jako se kolega Michal Borský ujal pořádání jízdy historických vozidel do vrchu Rataják, letos juibilejního, 10. ročníku, který se pojede 26. června od 11 hodin. 
 
Sledujte informace na stránkách penzion-rataje.eu.
 
A pokud vás se svými plky o kultuře v Ratajích nad Sázavou nějak štvu, stačí mi napsat: NEZASÍLAT, nebo třeba NE, ale stačí do zprávy pouhopouhé N. Nebo nakonec i n.
 
A buďte zdrávi!!!
 
Ota Kmínek

©1990-2023 ČESKÁ UNIE KARIKATURISTŮ všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design